top of page
Vyhledat

Ideál krásy

Nové knihy, nové výzvy a nové otázky. Většinou spekulujeme o tom, jak se lidé změní v budoucnosti, co nám zůstane a co se naopak rozplyne v zapomnění. Šaman, náš poslední nakladatelský skutek, nás zavedl daleko zpátky do minulosti.Kluk, který bude šamanem, ale zatím je zatím je ucho a rebel, a vlastně tu práci zas tak moc nechce, potká na fesťáku osudovou ženu. Svoji ženu. Podle něj je nádherná a ona si je v tu chvíli tak jistá sama sebou, že bezpochyby překrásná je. Jak vypadala doopravdy? Kromě toho, že se to a) nedá zjistit a za b) není to důležité, bychom to vážně rádi věděli.

Naše Venuše z moravských luhů a odborná literatura naznačují, že to byla holka krev a mlíko. Kim Stanley Robinson ovšem nechá své hrdiny provádět složité výpočty, kolik jídla nacpat do potravních jam, aby přežili zimu, a stejně pár z nich pravděpodobně zemře hlady. To vypadá na pěkné vychrtlíky.


https://archaeology.news22.us/ice-age-figurines-and-the-sanctity-of-prehistoric-obesity/


Ilustrátor, Kuba Kupčík, ma jasno. Představa je osobní, ideál krásy je takový, na jakém se shodne kmen. Tedy, postmoderní společnost. Obojí nakreslil v knize Šaman.343 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page