top of page
Vyhledat

Poslední akční hrdinaPůvodní název knihy Hrdinové umírají zněl Akt násilí.


"V naší kultuře je násilí všudypřítomné, od kreslených seriálů po večerní zprávy. Násilí - ať už smyšlené v knihách a filmech, nebo řízené a ritualizované, jako v případě boxu nebo fotbalu, nebo naprosto hnusné, jako při rvačkách gangů, etnických čistkách a totálních válkách - bylo vždy jednou ze dvou hlavních zábav lidstva... tou druhou je sex."


Hrdinové umírají je další z knih, ve kterých se i sami za sebe pokoušíme vypořádat s násilnými skutky kolem nás, i s agresivitou, kterou máme každý v hlavě a zkoušíme se s ní srovnat. Nenechat ji převzít kontrolu, a pustit ji z řetězu, když je to nejlepší řešení. Jak to ale zjistit v ten správný okamžik. stále nevíme, ale - věříme Caineovi, že on o tom k tomu má co říct.


Přednost a zároveň slabost této knihy je, že vše vidíte, a cítíte skrze jednoho člověka. Hrdinu. Caina.

Nečekaně chytrý a obratný zabiják. Nebudete ho mít rádi. ale budete mu fandit do posledního dechu, jeho nebo vašeho.


Naopak největší padouch, záporák a zločinec příběhu, toho budete obdivovat, milovat, a toužit po tom, abyste mu splnili každé přání.


Největší motivace každého hrdiny je - kráska v nesnázích. Tahle je naprosto samostatná, a v každém ohledu lepší než muži kolem ní, ale osudové nesnáze někdy dostanou i tu nejzářivější hvězdu. 

Obálku pro Hrdiny vytvořil Marco Turini. Sami jsme se zdráhali tomu uvěřit, že ale je tak :-)

 

Na závěr ještě jednou promluví přímo autor:

"Oslovuje to průměrného čtenáře? Ježíši, doufám, že ne! Kašlu na průměrného čtenáře - chci výjimečné čtenáře. Ovšem průměrní lidé SF a fantasy vůbec nečtou."P. S. Hrdinové vyjdou koncem května.

214 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page