top of page
Peter F. Hamilton, Prázdnota Sny

Deepsix

Autor: Jack McDevitt

Překladatel: Petr Kotrle

ISBN: 

brožovaná

440 stran

499,- 

V roce 2204 přinutila tragédie a hrůza vědecký tým předčasně evakuovat Maleivu Ill. O 21 let později se vědcům naskytla příležitost vrátit se a po krátkou dobu studovat tuto galaktickou raritu, exoplanetu, která může hostit život. Její čas se rychle krátí, protože do planetárního systému vtrhl zbloudilý plynný obr a jeho dráha má smrtící kolizní kurz se světem, kterému nyní říkají Deepsix. Zanedlouho navždy zmizí.

Priscilla "Hutch" Hutchinsová, pilotka nadsvětelníku patřícího Akademii vědy a techniky, je jediným alespoň trochu kvalifikovaným odborníkem v okruhu několika světelných let od Deepsix. Do katastrofy zbývají necelé tři týdny, a v této krátké lhůtě sestoupí s malým vědeckým týmem na povrch, aby získali jakékoli poznatky o životních formách a ztracených civilizacích této k smrti odsouzené planety.

Tento podivný a složitý svět ale skrývá víc, než si kdokoli dokázal představit: dravce ukrývající se v džungli, kamenná města skrytá pod ledem, po zůstatky primitivní společnosti válečníků, která však nese nevysvětlitelné stopy užívání nesmírně pokročilých technologií pohřbené v sutinách ... a na oběžné dráze planety. Čím hlouběji Hutch a její tým pronikají, tím více odhalují hádanky uvnitř hádanek, a překvapivé objevy vedou jen k dalším a zapeklitějším otázkám.

Deepsix.jpg
bottom of page