Knihy

Pandořina hvězda
Bariéra

autor: Peter F. Hamilton

překlad: Petr Kotrle

termín vydání: 10. 5. 2018

ISBN: 978-80-906985-4-3

cena: 499,- Kč

brožovaná, 600 stran

Píše se rok 2329 a lidstvo již pomocí červích děr kolonizovalo více než čtyři sta planet. Poprvé v historii vládne mír.

Pak se stane něco zdánlivě nemožného – hvězda vzdálená tisíce let náhle zmizí. Nepromění se v supernovu ani nezkolabuje do černé díry. Jednoduše zmizí, uvězněna v obrovském silovém poli.

V situaci, kdy jsou klasické mezihvězdné lety dávnou minulostí, je na průzkum tohoto nevysvětlitelného jevu vyslána jediná loď, která dokáže vyvinout nadsvětelnou rychlost. Zároveň však čím dál neodbytněji vyvstává otázka, že izolace odlehlé hvězdy mohla mít své důvody. A  proniknout dovnitř nakonec nemusí být tak obtížné, jako zabránit něčemu, aby se dostalo ven...

Příběhy jednotlivých aktérů se postupně splétají a slévají v ohromující kosmickou ságu, tak jak to umí jedině Peter F. Hamilton.

Pomysli na Fléba

autor: Iain M. Banks

překlad: Richard Podaný

obálka: Luke J. Frost

termín vydání: 30.6.2018

cena: 399,- Kč

brožovaná, 500 stran

Románem Pamatuj na Fléba vynikající skotský autor zahájil svůj cyklus Kultura, zasazený do daleké kosmické budoucnosti lidstva. Lidská intergalaktická civilizace, známá jako Kultura, se ocitá v nechtěném a nečekaném konfliktu s Idirskou říší. V sázce jsou miliardy životů a stovky planetárních soustav. Na pozadí titánského zápasu se ale odehrává to, co autor umí vykreslit nejlépe: vypjatá dramata jednotlivců, kteří v osidlech války uvízli. 

Obrněnci

autor: Adrian Tchaikovsky

překlad: Martin Antonín

 

 

vázaná, 300 stran

Seržant Ted Regan má problém. Na severní frontě zmizel jeden z Potomků, mladík z pohádkově bohaté rodinné korporace, zapojené do války ve Skandinávii. Byl vybaven Brněním, dokonalým bojovým oblekem, který dělá z Potomků neporazitelné válečníky. 
Regan a jeho oddíl, špatně vyzbrojení a demoralizovaní, musí za nepřátelskými liniemi najít ztraceného Potomka. Odhalit, proč jeho Brnění selhalo. Objevil se snad ve hře nový zabiják Obrněnců? A mohou obyčejní vojáci bez nákladné ochrany přežít na bitevních polích budoucnosti?
Militariy sci-fi z budoucnosti bližší, než si myslíme, ze skandinávského poloostrova, na kterém proti sobě bojují spojenci a seveřané, vlády a korporace, Obrněnci a tvorové, kteří už možná nejsou ani lidmi.

Okno do času

autor: Peter F. Hamilton

překlad: Michael Talián

ilustrátorka: Kristýna Hasíková

 

termín vydání: 15. 11. 2017

ISBN: 978-80-906985-0-5

cena:  199,- Kč

vázaná, 122 stran

Jules je zvláštní chlapec. Byl jím ještě než se začaly dít všechny ty divné věci. Má eidetickou paměť, ze které žádná vzpomínka nevymizí.  Nikdy, až do chvíle, kdy v jeho životě náhle zavládne chaos, smrt se zjeví příliš blízko a v jeho paměti se objeví chyba. Jules s odvahou, důvtipem a svérázným smyslem pro humor vyvíjí teorii pro vysvětlení tohoto nepochopitelného fenoménu. Při pátrání po identitě svého záhadného dvojníka se zaplétá do cizích nadějí a snů a také do smyček smrtícího plánu šílence.
Skvělá novela autora bestsellerů Petera F.  Hamiltona je neuvěřitelný výlet časem a lidskou myslí. Smělá a provokativní úvaha o podstatě života - a o tom, co možná přijde po něm. O tom, že vesmír není jen podivnější, než si představujeme, je podivnější, než si představit dokážeme.

kniha
str
obálka
str
přední
str
zadní

Nakladatelství Planeta9

knihy@planeta9.cz

© 2023 by Planeta9