top of page

ARCHITEKTI

21-12-06-sketch-2.jpg

trilogie ARCHITEKTI

Válka skončila. Její hrdinové jsou zapomenuti. Až do jednoho náhodného objevu...

Aby zachránili svůj druh, vytvořili lidé po zničení Země bojovou elitu – zdokonalené lidské bytosti s implantovanými vylepšeními. Jedním z nich je Idris. Od chvíle, kdy ho ve válce přetvořili, nezestárl, ani neusnul.

Jednoho dne však mimozemští agresoři, Architekti, zmizeli – a Idris a jemu podobní se stali zbytečnými. Kdysi hrdina lidstva se od té doby protlouká na nezávislé záchranné lodi, aby se vyhnul nežádoucí pozornosti.

Když Idris a jeho posádka objeví ve vesmíru podivné, opuštěné dílo Architektů, získají něco, co má nevyčíslitelnou hodnotu, a pro co by mnozí zabíjeli. Pronásledováni gangstery, kulty a vládami, se řítí napříč galaxií a hledají odpovědi.

Vracejí se Architekti? A pokud ano, proč?

Po osmdesáti letech křehkého míru jsou Architekti zpět. A působí spoušť, dokážou zničit a pohltit celé planety.

 

V minulosti pomohly artefakty Prapůvodních – pozůstatky dávno zaniklé civilizace – zachránit svět před zkázou. Tentokrát Architekti našli způsob, jak tyto ochranné relikvie obejít. Žádná planeta není v bezpečí.

Lidské kolonie čelí hrozícímu vyhynutí a zmítá jimi zmatek. Zatímco někteří věří, že jediným způsobem, jak Architekty zastavit, je jednotná fronta všech galaktických civilizací, jiní trvají na tom, že by lidstvo mělo bojovat samo. A jsou i tací, kteří se snaží těžit z roztříštěné válečné politiky – i když Architekti se rychle blíží.

Idris, který strávil desítky let útěkem před hrůzami své minulosti, se opět ocitá uprostřed válečné vřavy. Jako mediátor by mohl být jedním z mála, kdo zvrátí průběh války. S hrstkou spojenců hledá zbraň, která by mohla zatlačit Architekty a zachránit galaxii. Aby tak ale mohl učinit, musí se vrátit do noční můry neprostoru, kde byla jeho mysl zlomena a přetvořena.

To, co tam Idris objeví, všechno změní.

vydává Planeta9 spolu s nakladatelstvím Triton

Idris Telemmier, hrdina a vyvrhel, mediátor, který dokázal zastavit Architekta. Nalezl způsob, jak ukončit válku s Architekty jednou pro vždy. Dožije se toho lidstvo?

Nesmiřitelní, neznámí, nepřátelští mimozemšťané z jiné dimenze jsou zpět a rozsévají hrůzu. Idris odhalil tajemství, které by mohlo zvrátit osud, největší slabinu Architektů. Jeho objev je nejsilnější zbraní, jakou lidé disponují. Avšak galaktické velmoci sledují své vlastní zájmy a záměry, než aby se v jednom šiku postavili společnému nepříteli. 

Lidské i nelidské frakce bojují o kontrolu nad Idrisovým objevem, zatímco galaxie se zmítá ve vzájemně ničivé a sebedestruktivní válce. Další velkou překážkou v útoku proti hrozbě z vesmíru je sám Idris. Je si vědom, že Architekti jsou navzdory své obrovské moci pouhým nástrojem vyšší inteligence.

Skutečná hrozba, jejich vládci, bloudí hluboko v neprostoru, kde čas běží jinak a realita není taková, jaká se zdá. Vládci nestvůrnosti si právě začínají uvědomovat drzou existenci lidstva a podnikají kroky k tomu, aby tuto ohavnou mrzutost navždy sprovodili ze světa

bottom of page