Peter F. Hamilton, Prázdnota Sny

ARCHITEKTI

21-12-06-sketch-2.jpg

trilogie ARCHITEKTI

Válka skončila. Její hrdinové jsou zapomenuti. Až do jednoho náhodného objevu...

Po zničení Země lidstvo vytvořilo bojovou elitu, aby zachránilo svůj druh. Zdokonalené lidské bytosti s implantovanými vylepšeními. Jedním z nich je Idris.

Idris nezestárl, ani neusnul od chvíle, kdy ho ve válce přetvořili. V tichu vesmíru dokázali komunikovat s nepřítelem. Pak jejich mimozemští agresoři, Architekti, jednoduše zmizeli – a Idris a jeho druh se stali zastaralými. Jeden z hrdinů lidstva se nyní protlouká na nezávislé záchranné lodi, aby se vyhnul pozornosti větších mocností.

Nyní, o padesát let později, Idris a jeho posádka objevili něco podivného, co je opuštěné ve vesmíru. Je to zjevně dílo Architektů – ale vracejí se? A pokud ano, proč? Idris a jeho posádka, pronásledováni gangstery, kulty a vládami, se řítí napříč galaxií a hledají odpovědi. Nyní totiž vlastní něco, co má nevyčíslitelnou hodnotu, a pro co by mnozí zabíjeli.

Po osmdesáti letech křehkého míru jsou Architekti zpět. A působí spoušť, dokážou zničit a pohltit celé planety. V minulosti pomohly artefakty Původců – pozůstatky dávno zaniklé civilizace – zachránit svět před zkázou. Tentokrát Architekti našli způsob, jak tyto ochranné relikvie obejít. Žádná planeta v bezpečí.

Lidské kolonie čelí hrozícímu vyhynutí a zmítá jimi zmatek. Zatímco někteří věří, že jediným způsobem, jak Architekty zastavit, je jednotná fronta všech galaktických civilizací, jiní trvají na tom, že by lidstvo mělo bojovat samo. A jsou i tací, kteří se snaží těžit z roztříštěné válečné politiky – i když Architekti se rychle blíží.

Idris, který strávil desítky let útěkem před hrůzami své minulosti, se ocitá opět uprostřed válečné vřavy. Jako prostředník by mohl být jedním z mála, kdo zvrátí průběh války. S hrstkou spojenců hledá zbraň, která by mohla zatlačit Architekty a zachránit galaxii. Aby tak ale mohl učinit, musí se vrátit do noční můry neprostoru, kde byla jeho mysl zlomena a přetvořena.

To, co tam Idris objeví, všechno změní.

vydává Planeta9 spolu s nakladatelstvím Triton