top of page
Vyhledat

Želva plující prázdnotouS některými knihami jsme na tom jako Achilles v Zénónově paradoxním příběhu. Na závodní dráze se nevzrušeně šourá želva přesně v polovině vzdálenosti k cíli. V tu chvíli nejrychlejší běžec vyrazí za ní. Ač Achilles letí jako šíp, pokaždé, když se želva pohne, zkrátí se vzdálenost na polovinu, a znovu, a znovu, až do nekonečna.

Ve stopách bájného atleta se snažíme dohonit objekt naší, a jak doufáme i vaší, touhy, novou knihu. Když to vypadá, že ji už už máme, elejská želva opět o kousek popoleze.


Tentokrát netrčela achillova pata z naší nemotorné nohy. Trilogii Architekti světů vydáváme v koedici, výroba je odpovědnost Planety9, licenční smlouva na české vydání v gesci našeho partnera. Ten se potýkal s nečekanými problémy při jednávání s agenturou zastupující autora. Taková jednání mohou být ošemetná záležitost, vyžaduje vysokou míru obratnosti, a vždycky hrozí riziko, že se něco ... zkomplikuje.

O tom vím své po jednání s vdovou Banksovou.

Smlouvu nemáme podepsanou, těžko říct proč. U druhého dílu sice nikdo nečeká odmítnutí, ale průtahy, ty jsou tady, a jejich indiánské jméno je Jar Jar Binks.


U druhého dílu Architektů s příznačným názvem Oči prázdnoty jsme zakleknuti v bloku a čekáme na výstřel startovní pistole. Kniha je připraven do tisku, ale cesta k její papírové podobě je stále rozdělená na nekonečný počet dílků. Božský sup na nás vyčítavě zírá. My vyčítavě zíráme do mailu a čekáme na potvrzení podepsané smlouvy.


Rozhodně tohle nebude žádný nekonečný příběh.

Navzdory všem trojským koním další Tchaikovsky vyjde, nebude to na vánoce, ale asi tak v polovině ledna.


Překlad je vynikající. Milan Pohl je s každou další knihou lepší a lepší, vesmírnému dobrodružství party outsiderů, desperátů a výstředních mimozemšťanů věnoval extrémní péči.


Po týdnech intenzivní práce a příprav se teď bez nějaké jistoty a kotvy vznáším v prázdnotě čekání. To bude moje indiánské jméno, želva plující prázdnotou.


P. S.

Součet nekonečna může být i konečný, a tento jev nastane - zanedlouho. Jednání o třetím díle začnou pro jistotu hned :-)782 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

2 comentarios


Moc vám přeji, ať vše vyjde. Jednání i kniha (knihy).😉

Me gusta
Contestando a

Moc Vám děkuji za podporu! Je to velká duševní vzpruha :-)

Me gusta
bottom of page