top of page
Vyhledat

Cena knihy
Věčná otázka života každé knihy padla na některé síti před pár dny. A bude to vázané?

Obliba vázaných knih nás interplanetárně asi nepřestane překvapovat. Brožky jsou takové operativnější, lehčí, když čtete ve vlaku nebo v posteli, méně se ničí skladováním.

U vázaných se nakladatel může víc vyřádit, vyrobit zábavné mapy a podobné detaily.

Palčivá otázka dnešního dne je cena za tisk. To je těžká váha vždycky, co teprve dnes, cena papíru je vyšší než naše paměť sahá.

Pro účely této úvahy jsem si vypsala ekonomická skripta menšího formátu, zhruba o tom, jak si dnes za jednu korunu člověk může koupit méně věcí, jako zboží, služeb, krámů, než včera.


Výsledek výzkumu je žalostný, stejně jako na jeho začátku nechápu inflační a deflační mechanismy.Co je jisté, že stejně jako vás ovlivňují i nás a naši práci, respektive její výsledky.

Ráda bych skončila u nějakého sentimentálního klišé, jak je cena knihy v něčem jiném, než v cenovce. Jak pro každého cena knihy spočívá v něčem jiném.


Kolega disponuje báječnými tabulkami, pomocí kterých vypočítává bod zlomu.

Magické místo, taková tabulka, řekne vám kolik knih musíte vy koupit abychom my mohli vydat další knihy. Kolik můžu utratit za výpravu té které knihy.


A kolik za překlad. Další palčivá otázka, ke které se někde vyjádřili už snad všichni na všech platformách. Jako nakladatelský sup hodující na jejich uměleckých tělech bych ze sebe aspoň jeden měsíc chtěla dosáhnout na ten hanebně nízký příjem.

Za Planetu9 jsme zvedli cena za normostranu, zkoušíme ušetřit jinde. Většinou marně. Z toho všeho asi už chápete, že budeme muset malinko zdražit.

Ale máme stálý planetární závazek:

Budeme se snažit udržet maloobchodní ceny nízko, a tu méně hmatatelnou cenu knih co možná vysoko.

440 zobrazení4 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page